bastar
11 بهمن 1401 - 14:51

مساجد آذربایجان غربی آماده اسکان زلزله زده شهرستان خوی

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه از هماهنگی مساجد ارومیه برای اسکان موقت زلزله زدگان خوی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، حجت الاسلام حسن محمدی از هماهنگی مساجد ارومیه برای اسکان موقت زلزله زدگان خوی خبر داد و گفت: از ساعت اولیه زلزله در خوی، طی جلسه ای که در فرمانداری ارومیه برگزار شد، با مساجد ارومیه جهت اسکان زلزله زده ها هماهنگی های لازم صورت گرفته است و مساجد ارومیه آماده اسکان هستند و تاکنون هم برخی مساجد میزبان اهالی محترم خوی هستند.

وی اضافه کرد: روحانیت، هیئتی ها و مساجد ارومیه پای کار خدمت و کمک به زلزله زدگان خوی هستند و در این زمینه جمع آوری کمک ها و ارسال به مناطق زلزله زده، به صورت خودجوش توسط طلاب، روحانیون و هیئتی ها آغاز شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه بیان داشت: مساجد لطفعلی خان، امام خمینی (ره) شهرک شهریار، موسی بن جعفر، امام هادی محله کشتارگاه، حاجی پیرلو، یازهرا محله حسین آباد، حسینیه ثارالله و مصلای بزرگ امام خمینی (ره) ارومیه آماده اسکان برای زلزله زدگان خوی می باشد و احتمال افزایش این مساجد وجود دارد.

وی ادامه داد: مردم مؤمن و متدین ارومیه همیشه نشان دادند که در سختی ها و زلزله و سیل در کنار هم وطنان خود هستند و آن ها را تنها نمی گذارند و طی تماس هایی که با شهرستان خوی داریم، نیازها برآورده می شود و بر اساس آن نیازها کمک های مردمی جمع آوری می شود و لذا تهیه و ارسال، لوازم گرمایشی و خوراک و مواد غذایی در اولویت کمک های مردمی است.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1010105