bastar
05 فروردین 1402 - 15:15

کمیسیون اروپایی بازار برق اروپا را اصلاح می‌کند

کمیسیون اتحادیه اروپا می‌خواهد تا پایان سال جاری میلادی بازار برق اروپا را اصلاح کند که البته این می‌تواند با ایجاد تنگناهایی در زمینه تأمین انرژی همراه باشد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "پاسایر نویه پرسه"، کمیسیون اتحادیه اروپا می‌خواهد تا پایان سال بازار برق در اروپا را اصلاح کند، البته با وجود آرامش، همچنان ممکن است تنگناهای انرژی وجود داشته باشد.

سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا همچنان خطر کمبود انرژی را می‌بینند. بر اساس بیانیه‌ای که روز پنجشنبه در نشست سران اتحادیه اروپا تصویب شد، وضعیت در اتحادیه اروپا بهبود یافته است، با وجود این، کمیسیون اتحادیه اروپا و کشورهای عضو باید تمهیداتی را برای دوره سرمای بعدی ایجاد کنند. آنها همچنین از شرکت‌ها خواستند از پلت‌فرم جدید برای خرید مشترک گاز استفاده کنند.

در جریان حمله روسیه به اوکراین و در نتیجه افزایش شدید قیمت انرژی، کمیسیون اتحادیه اروپا پیشنهاد کرده بود که تأسیسات ذخیره گاز در سال جاری به‌صورت هماهنگ پر شود، بر این اساس قدرت بازار متمرکز اتحادیه اروپا باید قیمت‌های پایین‌تر را تضمین کند، همچنین در نظر گرفته شده است تا مانند سال گذشته از پیشی گرفتن کشورهای اتحادیه اروپا در این مسیر از یکدیگر جلوگیری شود.

طبق خواست سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا اصلاح بازار برق اروپا که اخیراً توسط کمیسیون اروپایی پیشنهاد شده است باید تا پایان سال تصمیم‌گیری شود. پیشنهاد کمیسیون اروپایی عمدتاً مبتنی بر قراردادهای بلندمدت برای تولید برق از انرژی‌های تجدیدپذیر و انرژی هسته‌ای است.

انتهای پیام/+

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1109469